Sektör profesyonelleri 24-27 Mayıs 2023 tarihlerinde Wire Tech İstanbul Fuarı’nda buluşacak

Sektör profesyonelleri 24-27 Mayıs 2023 tarihlerinde
Wire Tech İstanbul Fuarı’nda buluşacak
 
Boru, tel ve çelik sektörü için önemli bir ticaret platformu oluşturan 4 fuar, 24 – 27 Mayıs 2023 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde eş zamanlı olarak ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Aynı tarihte aynı mekânda düzenlenecek Tube & Steel İstanbul, Wire Tech İstanbul, Hardware Eurasia ve Fastener Eurasia Fuarları Avrupa ve dünya demir çelik pazarında önemli yere sahip olan ülkemizin konumunun daha da güçlenmesine destek olacak.
 
44 yıllık fuarcılık deneyimine sahip olan Tüyap Fuarcılık Grubu ile fuarcılık sektörünün bir diğer büyük oyuncusu Messe Düsseldorf boru, tel ve çelik sektöründe önemli bir ticaret platformu oluşturan Tube&Steel İstanbul ve Wiretech İstanbul fuarları için güçlerini birleştirdi.
Aynı tarihte aynı mekânda dört fuar
Fuarcılık sektörünün iki büyük oyuncusunun iş birliği kapsamında, Endüstriyel Bağlantı ve Sabitleme Elemanları ana başlıklarıyla Fastener Expo Eurasia; Endüstriyel Hırdavat, El Aletleri ve Genel Hırdavat, Mobilya ve Yapı Hırdavatı ana başlıklarıyla Avrasya Hırdavat Fuarı ile Boru, Tel ve Çelik ana başlıklarıyla Tube & Steel ve Wire Tech Fuarları, 24 – 27 Mayıs 2023 tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde eş zamanlı olarak kapılarını açmaya hazırlanıyor.
Yeni pazarlar bulmak ve ihracatını arttırmak isteyen firmalar için yeni iş birlikleri kurma imkânı sağlayan 4 fuara, 20 ülkeden 200’e yakın katılımcı firma ve temsilcisi ile 120 ülkeden 6 binin üzerinde yabancı ve toplamda 30 binden fazla ziyaretçi bekleniyor.
Türkiye, demir-çelik üretiminde ve ihracatında ilk 10 arasında
Dünya Çelik Derneği verilerine göre ülkemiz demir-çelik üretiminde dünyada 8.sırada yer alırken, demir-çelik ihracatında ilk 10 ülke arasında bulunuyor. Çin, hem üretim hem de ihracatta ilk sırada yer alırken, Japonya, Almanya, ABD, Güney Kore ve Rusya ihracatta Çini takip ediyor. Almanya ise sektörün en büyük ithalatçısı konumunda. İlk 10 ihracatçı içinde yer alan İngiltere, Meksika, Tayland ve Vietnam aynı zamanda ilk 10 ithalatçı arasında da yer alıyor. Bu 4 ülke, büyük ithalatçı konumları nedeniyle ülkemizin ihracatı açısından büyük önem arz ediyor.
 
 
Türkiye çelik boru üretiminde dünya 4.cüsü
Çelik boru üretiminde kullanılan yassı çelik ürünlerinin yaklaşık %70’i yurt içinde üretilirken kalanı Rusya, Ukrayna ve Avrupa Birliği ülkelerinden ithal ediliyor. Çelik boru üretiminde dünya 4.cüsü olan ülkemizi Avrupa’da en fazla çelik boru üreten İtalya ve Almanya takip ediyor. Türkiye ayrıca Çin, Rusya ve Güney Kore’nin ardından dünyada en fazla dikişli çelik boru üreten 4. ülke konumunda. Başta ABD, Avrupa Birliği ve Orta Doğu ülkelerine olmak üzere Türkiye, üretiminin yaklaşık %40’ını ihraç ediyor.
Tek bilet ile 4 fuar ziyaret edilebiliyor
Tek bilet ile boru, tel ve çelik, endüstriyel bağlantı ve sabitleme elemanları, hırdavat sektörlerinin önemli ticaret platformu konumunda olan 4 fuarını ziyaret etmek için  Wire Tech İstanbul Fuarının ücretsiz online bileti 23 Nisan 2023 tarihine kadar https://www.wiretechistanbulfair.com/ adresi üzerinden alınabilir.
 
Eş zamanlı düzenlenen 4 fuar, 24-27 Mayıs 2023 tarihleri arasında son gün hariç 10.00 ile 19.00 saatleri arasında, son gün ise 18.00’e kadar ziyaret edilebilecek.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN